Ako vznikol nápad prenajímať živé vianočné stromčeky v kvetináči

Sme pár, ktorý sa snaží žiť ohľaduplne voči životnému prostrediu, separovať a minimalizovať odpad, nakupovať v obchodoch bez obalov, čapovať si ekologickú drogériu. 

Avšak v dnešnom stave životného prostredia sa nám to už zdá málo a preto sme sa rozhodli urobiť niečo viac.

Odmalička sme obaja mali doma na Vianoce živý stromček, milujeme vôňu ihličia v obývačke a nevieme si predstaviť tieto sviatky s "umeláčom". 

Prenájom stromčekov v kvetináči je pre nás ideálna alternatíva, ako sa nevzdať vône Vianoc a prežiť Vianoce ekologicky. 

Väčšina stromčekov, ktoré sú u nás ponúkané na trhu pochádzajú z fariem zo zahraničia a dovážajú sa aj niekoľko stoviek, či tisícky kilometrov... Keď sme si to uvedomili, povedali sme si, že my by sme mali radi stromčeky slovenské a "udržateľné". 

A tak vznikol náš projekt POŽIČ STROM :).

A čo z toho máte vy a vlastne my všetci (?)...

Stromček v kvetináči je možné využiť viackrát s tým, že počas roka bude ďalej pekne “vyrábať” kyslík a o rok urobí radosť v ďalšej domácnosti.

Nechceme Vám stromčeky len prenajať, ale hľadáme pre ne skutočný domov a chceme ich vidieť ako budú ďalej rásť a šíriť každý rok príbeh Vianoc.

Je dôležité, aby ste sa o nich dobre starali. Keď zabudnete poliať rezaný stromček, najhoršie čo sa môže stať je, že vyschne o týždeň skôr. V prípade, že zanedbáte starostlivosť o stromček v kvetináči ohrozíte tým jeho život.

Čím viac stromov zachováme v dobrej kondícii aj po vianočných sviatkoch tým menej sa ich bude musieť ďalší rok vyrúbať. Keď stromčeky dorastú do určitej výšky a na vianočný stromček už budú priveľké, vysadíme ich ďalej v prírode. Budeme zalesňovať parky, záhrady či priamo les, druhmi na to určenými. 

Takto môžeme spoločne začať splácať dlh našej Zemi. Vrátiť jej starostlivosť, ktorú do nás vkladá. 

Nebuďte ľahostajní k životnému prostrediu a pokúste sa urobiť Zem lepším miestom pre nastupujúce generácie. Spolu zmeníme spôsob ako sa u nás oslavujú Vianoce a zavedieme trend budúcich Vianoc.