Správna starostlivosť o živý vianočný stromček

1. UMIESTNENIE 

Kľúčové pre opätovné využite stromčeka je jeho umiestnenie. Nájdite a vytvorte si u vás doma miesto pre stromček, ktoré nebude v blízkosti tepelného zdroja (krb, radiátor, či ohrievač). 

Stromčeky sú dodávané v kvetináčoch, ktoré sú z recyklovaného plastu spolu s podložkou. 

Naše živé stromčeky sa najlepšie cítia v rodinnom prostredí,  kde sa počas Vianoc stávajú na pár týždňov členmi rodiny.

2. ZALIEVANIE

Počas doby prenájmu, je potrebné sa o stromček starať a pravidelne ho polievať dostatočným množstvom vody. Udržiavanie stromčeka správne "hydratovaného" napomôže jeho dobrej kondícii počas sviatkov.

3. ĎALŠIA ÚDRŽBA STROMČEKA

Stromček k vám prichádza ošetrený a dobre pripravený. Absolvoval dostatočnú aklimatizáciu a teší sa na Vianoce strávené práve u vás :). 

Čiastočné opadávanie stromčeku je normálne a je to prirodzený jav. Pokiaľ ide o prirodzené opadávanie na hustote stromčeka by sa to nemalo prejaviť. Pár kúskov ihličia nájdete v kvetináči, či okolo kvetináča.

4. ZDOBENIE

Nechajte voľný priebeh svojej fantázii a ozdobte si stromček podľa vašich predstáv. Odporúčame prírodné materiály, drevo, sušené ovocie. Vianoce predsa môžu byť aj bez plastov. 

5. PRÍBEH STROMU

Určite poznáte rozprávku od Hansa Christiana Andersena o Jedličke, ktorá sa túžila stať vianočným stromčekom.

Naše stromčeky majú to šťastie, že zažijú Vianoce viackrát, preto sme každému do výbavy kúpili aj "denník", do ktorého môžete prispieť aj vy a tak tvoriť spoločne s ďalšími rodinami jeho PRÍBEH.

6. PRIPRAVTE SA POVEDAŤ STROMČEKU "Dovidenia!"

Prosíme vás pred odovzdaním stromčeka odstráňte všetky ozdoby, ktoré ste použili. Ešte raz si vychutnajte krásu prírodných a prirodzených tvarov stromčeka a zaželajte mu veľa sily pri povianočnej regenerácii.

Dovidenia o rok :-)